Str. główna arrow Wspólnoty arrow Apostolstwo Dobrej Śmierci
Apostolstwo Dobrej Śmierci
Spotkania odbywają się w poniedziałki po pierwszym piątku i rozpoczynają się od wieczornej Mszy św., po której członkowie gromadzą się na wspólnym rozważaniu i modlitwie. Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem.
Wstępujący do Stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać - dla wiernych katolików - wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników - łaskę nawrócenia, oraz dla wszystkich - dobrą i świętą śmierć.
Realizując powyższe cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

ADS jest stowarzyszeniem uniwersalnym. Wystarczy wyrazić zgodę na wpisanie do Księgi, i tym samym powierzyć ostatnią chwilę życia opiece Maryi, Matki Bolesnej. Na potwierdzenie otrzymuje się świadectwo - książeczkę.
Nie ma żadnych zobowiązań odnośnie ćwiczeń, modlitw czy opłat. Zachęca się do codziennego rachunku sumienia, a także udziału w dniach skupienia i rekolekcjach organizowanych w wielu regionach Polski.
Grupy Apostolstwa żywią szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i św. Józefa, mają udział w zasługach płynących ze wspólnych modlitw, uczestniczą w przywilejach i łaskach, będących owocami odprawianych każdego dnia Mszach Św. w ich intencji.

Parafialna grupa członków wspólnoty działa pod przewodnictwem zelatorki Bernadetty Hanzel. Spotkania odbywają się w poniedziałki po pierwszym piątku i rozpoczynają się od wieczornej Mszy św., po której członkowie gromadzą się na wspólnym rozważaniu i modlitwie. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
                                                       Copyright © 2009 - 2013 Rzymskokatolicka Parafia NMP Królowej Polski                                         do góry