Str. główna arrow Parafia arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła
– 23 lipca 2017 r.

Jezus Chrystus ukazał nam prawdę, iż jest przyjacielem człowieka. Jeśli chcemy Go naśladować, musimy odznaczać się wielką otwartością także w odniesieniu do tych, którzy – naszym zdaniem – podążają niewłaściwymi drogami. Bóg budzi w nas nadzieję, że udziela grzesznikom łaski nawrócenia i przebaczenia. Niech udział w niedzielnym zgromadzeniu liturgicznym umocni nas w przekonaniu, że nikt z nas, ale sam Pan Bóg, będzie sądził wszystkich ludzi: z mocą i cierpliwością, sprawiedliwością i łagodnością, mądrością i miłosierdziem.

 1. W najbliższy wtorek przypada wspomnienie Św. Krzysztofa. Z tej racji dzisiaj na zakończenie Mszy św. odmówimy specjalną modlitwę za kierowców i wszystkich podróżujących a następnie na parkingu przed kościołem będzie miało miejsce pokropienie pojazdów wodą święconą. Właścicieli prosimy, aby stanęli obok swoich samochodów. Ministranci rozdawać będą ozdobne zawieszki z modlitwą do św. Krzysztofa. Przypominamy, że ofiarami złożonymi przy tej okazji wesprzemy kupno środków transportu dla  polskich misjonarzy i misjonarek pracujących w prawie stu krajach świata. Wszystkim za złożone ofiary z serca dziękujemy.
 2. Liturgiczne obchody rozpoczynającego się tygodnia:
  w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Św. Kingi;  
  we wtorek – święto Św. Jakuba, apostoła; 
  w środę – Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
  w sobotę – Św. Marty
 3. We wtorek Msza św. w intencjach parafialnej grupy Apostolatu Maryjnego.
 4. Przypominamy, o ogólnopolskiej pielgrzymce Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę - w sobotę, 29 lipca. Wyjazd z Pogórza o godz. 5.30. Koszt 40 zł. Osoby zainteresowane prosimy, aby zapisały się na listę w zakrystii. Ze względu na ubezpieczenie, prosimy o podanie numeru pesel.
 5. Za dzisiejszy dar ołtarza, który przeznaczony jest na budowę Domu Księży Emerytów
  w Andrychowie, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Tak jak w latach, tak również w tym roku,  poprzednich nasza parafia zamierza przystąpić do akcji: „Tornister pełen uśmiechów”. Z tyłu pod chórem wystawione są plecaki, które można zabrać w celu ich napełnienia i napełnione odnieść.
 7. Organizatorzy już XXVI Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę zapraszają do udziału w niej także naszych parafian – szczególnie ludzi młodych. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia z Bielska-Białej Hałcnowa, a 11 sierpnia dotrze na Jasna Górę. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach oraz w kancelarii parafialnej. Zgłaszający się otrzymają formularz zgłoszeniowy. Regulamin i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.pielgrzmka.bielsko.pl
 8. W najbliższy wtorek swoje rekolekcje odprawiane w naszym ośrodku zakończy kolejny turnus Dzieci Maryi, ale nie tylko je, ale pożegnamy także naszych gości, młodzież z Ukrainy. Drogie dzieci, droga młodzieży, kochane Siostry i drodzy Księża -  dziękujemy za waszą obecność, piękne świadectwo wiary, a przede wszystkim za to, że na podobieństwo piątkowego deszczu, który nasycił spragnioną wody ziemię, tak wy nasyciliście to miejsce waszą modlitwą, radością i pięknym śpiewem. Dzieci i młodzież odwiedził ksiądz biskup Marek Szkudło. Dziękuję księżom: ks. Neoprezbiter, który opiekował się Dziećmi Maryi będzie jeszcze u nas na turnusie w sierpniu. Dziękujemy ks. Stanisławowi Smolczyńskiemu - od 25 lat pracującemu na Ukrainie i życzymy mu obfitości Bożego błogosławieństwa na dalsze lata pracy w tym trudnym z wielu powodów środowisku. Ufam, że dzieci i młodzież zabiorą z Pogórza dobre i miłe wspomnienia.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stolikach pod chórem wyłożony jest także kolejny numer bezpłatnego miesięcznika „Dobre Nowiny”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej niedzieli
i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu


 

  
                                                       Copyright © 2009 - 2013 Rzymskokatolicka Parafia NMP Królowej Polski                                         do góry