Str. główna arrow Parafia arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła
– 18 czerwca 2017 r.

Jako wspólnota Kościoła zgromadzona na Eucharystii, pragniemy dziękować Bogu za dar Jego obecności w naszym życiu oraz za obietnice zbawienia udzielone naszym ojcom w wierze. Każde niedzielne zgromadzenie eucharystyczne ma nam uświadomić, że Bóg nie zapomniał o nas, lecz ciągle troszczy się o nasze dobro. Do Pana należy nasza historia, dzień dzisiejszy i cała nasza przyszłość. Niech nasze z Nim spotkanie przyczyni się do ożywienia wiary.

 1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 2. W tym tygodniu w związku z trwającą oktawą Bożego Ciała i miesiącem czerwcem, każdego dnia do piątku włącznie przed wieczornym Mszami, o godz. 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na nie dzieci sypiące kwiaty, chłopców, aby dzwonili na dzwoneczkach, dzieci pierwszokomunijne w strojach i oczywiście wszystkich czcicieli Najświętszego Sakramentu.
 3. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 4. W środę przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 5. W piątek, 23 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku
  z uroczystością w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem ostatni dzień roku szkolnego. Msze święte w tym dniu: o godz. 8.00;  9.30 – dziękczynna na zakończenie roku. Na tę Mszę zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.  Wieczorna Msza św. o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną, poprzedzona będzie o godz. 17.30 nabożeństwem do NSPJ i procesją teoforyczną na zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy młodzież bardzo proszę o przyniesienie z salek dodatkowych krzeseł na sobotnią Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. W naszym kościele wyjątkowo nie w piątek lecz w sobotę, i to przed południem, o godz. 11.00 kolejna Msza święta ze szczególną modlitwą o zdrowie duszy i ciała. Serdecznie zapraszamy.
 7. Dzisiaj, w kościele NSPJ w Bierach ks. prof. Józef Kiedos będzie świętował Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Wszyscy już dzisiaj składamy Mu najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia.
 8. W poniedziałek, 26 czerwca, grupka trzynastu dzieci z parafii i trzydziestu pięciu dzieci ze świetlicy z Bielska wraz z ks. Proboszczem jako kierownikiem wyjedzie na organizowane przez Stowarzyszenie „Ignis” dziesięć dni na kolonie do Świeradowa Zdroju.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o ciekawej migracji ze wschodu. W Polsce przebywa i pracuje około miliona Ukraińców. Są, a jakby ich nie było. Bo nie rzucają się w oczy, wtapiają się w tłum. Dopiero ostatnio coraz częściej słychać ich język. Ponadto w GN jeszcze raz o przesłaniu Fatimy, które kwestię zbawienia stawia na ostrzu noża. Natomiast do Małego Gościa: „Wyjątkowy Osioł”, czyli dołączona najnowsza płyta zespołu „Arka Noego”.

Dzieciom i młodzieży życzymy, aby ten ostatni przedwakacyjny tydzień upłynął im jak najszybciej, żeby nie zapomnieli odebrać świadectw, zwłaszcza tych z paskiem i wszystkich nagród. Wszystkim - błogosławionego tygodnia.


 
                                                       Copyright © 2009 - 2013 Rzymskokatolicka Parafia NMP Królowej Polski                                         do góry