Str. główna

Ewangelia na dziś

Mt 13, 1-9 Tego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami:... Czytaj całość
W niedzielę, 7 maja - zbiórka na rzecz syryjskiej Rodziny, którą objęliśmy wsparciem

       Jako Parafia włączyliśmy się w akcję pomocy jednej syryjskiej rodzinie wskazanej przez Caritas Polska. Środki na ten cel młodzież ze Szkolnego Koła Caritas pierwszy raz zbierała w niedzielę, 19 marca. Po raz drugi zbierać będą w niedzielę, 7 maja. Kolejne zbiórki będą wcześniej zapowiadane. Za okazaną wrażliwośc serca składamy wszystkim  ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. 

      Rodzina, którą się opiekujemy jest chrześcijańska, z kościoła ormiańskiego. Ormianie w Aleppo cierpią ogromną biedę.

 Khachadour Khoudetsian mieszka w Aleppo z żoną Ovsanną Vartanian. Mają trójkę dzieci: Viki, Hagop i Daron. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania.

Tą konkretną Rodzinę oraz całą Syrię możemy wesprzeć także wytrwałą modlitwą o pokój.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Stowarzyszenie IGNIS
Zycie muzyczne parafii
                                                       Copyright © 2009 - 2013 Rzymskokatolicka Parafia NMP Królowej Polski                                         do góry